Czym jest technika PDR i jakie są jej zalety?

Techniki PDR to coraz bardziej poszukiwane umiejętności niezwykle fachowego usuwania wgnieceń w karoserii samochodowej. Istotą Paintless Dent Repair pozostaje usuwanie takich wgnieceń bez konieczności zastosowania lakierowania czy szpachlowania. Co warto wiedzieć o technikach PDR i jakie są najważniejsze korzyści wynikające z ich stosowania? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy poniżej.

Sposób na nieduże wgniecenia

Niewielkie wgniecenia na karoserii samochodowej nie wymagają konieczności szpachlowania czy lakierowania. Takie zdanie mają dobrzy specjaliści od nowoczesnych technik PDR. Skutecznych napraw auta dokonać można z wykorzystaniem innowacyjnych metod – do takich z pewnością zaliczyć należy niezawodne techniki PDR. Jakie korzyści czerpać z nich będą właściciele aut posiadających niezbyt duże wgniecenia? Sprawdziliśmy to.

Liczne oszczędności

Możliwość oszczędzenia pieniędzy, ale i czasu – to jedna z największych zalet stosowania nowoczesnych technik PDR. Zauważyć trzeba, że koszty lakierowania są zazwyczaj droższe, niż PDR. Do tego lakierowanie jest metodą zaliczaną na inwazyjnych – PDR zaś zupełnie odwrotnie. Decydując się na lakierowanie wgniecenia najczęściej trzeba poświęcić sporo czasu, aby można było uznać tę metodę za skuteczną. Wybierając tę opcję często trzeba liczyć się z tym, że lakierowanie może trwać nawet cały dzień. Z kolei decydując się na zastosowanie techniki PDR można oczekiwać, że cały proces potrwa od 30 minut do maksymalnie kilku godzin. Dodatkowo dzięki zachowaniu oryginalnego lakieru na pojeździe, jego wartość się nie zmniejszy. Oczywiście czas trwania naprawy wgniecenia przy pomocy PDR może potrwać też i dłużej – wszystko zależeć będzie od tego, jak mocno uszkodzone jest dane miejsce na karoserii samochodowej. Ponadto brak konieczności szpachlowania również nie wpłynie na zmniejszenie wartości auta – nie będzie bowiem powodu do tego, by kwestionować istnienie oryginalnej warstwy lakieru. Profesjonalne usługi PDR warto więc wybrać zawsze – to się naprawdę opłaca!