Dlaczego warto skorzystać z terapii kwasami medycznymi?

Terapia kwasami medycznymi w Katowicach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentek popularnych salonów z polecanymi usługami kosmetologicznymi. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zastosowanie kwasów medycznych wiąże się z wieloma korzyściami dla zdrowia i atrakcyjnego wyglądu. Jakimi? O tym piszemy w poniższym wpisie.

Kwasy medyczne na problemy skórne

Wiele osób zmaga się z różnorodnymi, często bardzo uciążliwymi problemami skórnymi. Gdy nie pomaga na nie zastosowanie rozmaitych kosmetyków, maści czy lekarstw, warto spróbować rewelacyjnego działania kwasów medycznych. Na czym polega ich działanie? Kwasy mają za zadanie głównie intensywnie złuszczyć naskórek, by później skutecznie dotrzeć do docelowych, głębszych warstw skóry. Warto podkreślić, że wykorzystanie kwasów medycznych nie jest przypadkowe, a ich stężenie jest ściśle dobierane indywidualnie do każdego pacjenta. Istotne pozostaje też to, że wybór kwasów medycznych dostępnych w branży kosmetologicznej jest tak duży, że z pewnością znajdzie się produkt idealnie dobrany do potrzeb każdego pacjenta.

Terapia kwasami medycznymi – dla kogo?

Kwasy medyczne działają świetnie na wiele przypadłości związanych z problemami skórnymi. Sprawdzą się więc zarówno u osób pragnących na dobre pozbyć się nieestetycznych blizn, zmarszczek czy przebarwień skórnych, jak i u osób, które od lat zmagają się z niedoskonałościami skórnymi w postaci rozszerzonych porów czy zmian trądzikowych. Terapia kwasami medycznymi w Katowicach jest chętnie wybierana także przez osoby pragnące zupełnie bezinwazyjnie poprawić napięcie oraz elastyczność skóry. Efekty działania kwasów są niemal natychmiastowe i od razu widoczne. I to właśnie ceni się w ich zastosowaniu chyba najbardziej!

Kwasy do zadań specjalnych

Różnorodne rodzaje kwasów mają rozmaite zastosowanie. I tak kwas fitowy lub ferulowy polecają się do zabiegów odmładzających skórę, a kwas pirogronowy doskonale sprawdza się w zabiegach likwidujących zmiany trądzikowe. Z kolei na blizny i różnego rodzaju przebarwienia poleca się zastosowanie kwasu trójchlorooctowego TCA.