Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe stosowane jest dziś niemal we wszystkich gabinetach stomatologicznych. To rozwiązane sprawdzone, a przede wszystkim bezpieczne i dostępne w komfortowym znieczuleniu. Nierzadko jest jedynym sposobem na to, by uratować mocno zniszczony próchnicą ząb. Co warto wiedzieć o tej formie leczeni, by móc z niej korzystać zupełnie bez obaw?

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe określane jest zamiennie mianem leczenia endodontycznego. Pozwala na uratowanie mocno zniszczonego zęba bez konieczności jego usuwania. Warto wiedzieć, że zanim dobry dentysta przystąpi do leczenia kanałowego, powinien najpierw wykonać zdjęcie RTG zęba i jego najbliższej okolicy. Dopiero wtedy będzie wiedział, jaką liczbę kanałów będzie miał do opracowania oraz będzie mógł możliwie jak najlepiej zaplanować leczenie. Obecnie do leczenia endodontycznego wykorzystuje się także wyjątkowo czuły i dokładny mikroskop, dzięki czemu na pożądane efekty nie trzeba długo czekać. A co ważne – znacznie skraca się też czas wizyty pacjenta w gabinecie stomatologicznym. Czy nie o tym właśnie marzy wielu z nas?

Największe zalety leczenia kanałowego

Nowoczesna endodoncja to innowacyjne i bardzo bezpieczne rozwiązania dla tych najbardziej zniszczonych próchnicą zębów. Do najważniejszych zalet leczenia kanałowego zaliczyć należy z pewnością skuteczne oczyszczenie kanałów korzeniowych z miazgi, dużą dokładność leczenia przy wykorzystaniu nowoczesnego mikroskopu, jak również przedłużenie życia martwego zęba nawet o kilka lat. Dla osób, które chcą na długo zachować pełnię własnego uzębienia, szczególnie ten ostatni czynnik pozostaje niezwykle ważny. Dlaczego by więc nie skorzystać z nowoczesnych i sprawdzonych metod leczenia zębów, jeśli jest taka możliwość? Warto podkreślić, że leczenia kanałowego nie warto się bać. Jest ono bowiem prowadzone najczęściej w znieczuleniu i przy wykorzystaniu super dokładnego mikroskopu. A ten z kolei znacznie usprawnia cały proces leczenia. Warto zdecydować się na fachowe leczenie endodontyczne!