Jakie środki ochrony uszu i oczu są zalecane?

Ochrona uszu i oczu w wielu branżach jest niezwykle ważna. Istotne staje się to, by korzystać wyłącznie z profesjonalnych środków ochrony – w tym wielu akcesoriów. Te z kolei najlepiej zamawiać u cenionego producenta z branży. Spośród jakich rozwiązań można dziś wybierać i na jaką ochronę liczyć? Odpowiedzi na najważniejsze pytania prezentujemy poniżej.

W jakich branżach chronimy się najczęściej?

Profesjonalna ochrona uszu i oczu zachodzi w wielu branżach. Tu z pewnością wymienić należy wszystkie te branże, w których w codziennej pracy ma się do czynienia z maszynami czy różnego rodzaju elektronarzędziami. Środki ochrony oczu i uszu są więc niezastąpione w przemyśle ciężkim, ale również i leśnictwie czy ogrodnictwie. Warto wiedzieć, jakiego rodzaju środki ochrony znaleźć możemy w ofercie ich dobrego producenta.

Szeroki wybór środków ochrony

Fachowe środki ochronne mają za zadanie zapewnienie maksymalnej ochrony przed hałasem, ale również różnego rodzaju uderzeniami, płynami, pyłem czy elementami znajdującymi się w powietrzu. W wielu branżach okulary spawalnicze, ochronne korekcyjne czy gogle ochronne są absolutnie niezastąpione. Podobnie jak i skutecznie chroniące przed hałasem zatyczki do uszu czy nauszniki przeciwhałasowe. Teraz wszystkie z wymienionych środków ochronnych znajdziemy w bogatej ofercie asortymentu u dobrego producenta.

Ochrona dopasowana do potrzeb

Warto wiedzieć, że stosowanie konkretnego rodzaju środków ochronnych zależeć będzie od stopnia toksyczności w środowisku zawodowym, jak i wysokości stężenia czynników chemicznych lub pyłów. Te wszystkie działać mogą drażniąco na błonę śluzową oczu i twarz, nierzadko doprowadzając nawet do oparzenia skóry, gałki ocznej oraz wystąpienia urazów chemicznych. W takich przypadkach dobrze jest właściwie chronić. Gogle ochronne lub osłony twarzy są niezastąpione – warto jednak pamiętać, że nie poleca się stosować okularów ochronnych w ochronie przed czynnikami chemicznymi czy pyłami, gdyż mogą okazać się niewystarczającym środkiem ochronnym.