Peeling kawitacyjny i jego zalety

Peeling kawitacyjny zaliczany jest do jednych z nowoczesnych i chętnie wykorzystywanych metod do wykonywania bezbolesnego, a zarazem też dogłębnego, oczyszczania skóry. Jest doskonałą i często polecaną alternatywą dla tradycyjnych metod manualnego oczyszczania twarzy. Co warto wiedzieć o istocie peelingu kawitacyjnego, by podjąć decyzję o jego zastosowaniu na własnej skórze? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Istota peelingu kawitacyjnego

Profesjonalnie wykonany zabieg peelingu kawitacyjnego ma na celu głównie usunięcie zanieczyszczeń skórnych oraz martwych komórek skóry. Teraz jest to możliwe do wykonania w sposób całkowicie bezpieczny, bez żadnych efektów ubocznych. W jaki sposób przeprowadza się zabieg peelingu? Wykorzystuje się urządzenie wytwarzające fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę, powodują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy niewielkie pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Te pod wpływem ultradźwięków gwałtownie pękają, po czym dochodzi do rozbicia martwych komórek skóry, a w efekcie – do odsłonięcia jej młodszej warstwy, wolnej nie tylko od bakterii, ale także łoju czy innych substancji toksycznych.

Najważniejsze zalety peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny zaliczany jest do zabiegów zupełnie bezbolesnych, nieinwazyjnych oraz maksymalnie bezpiecznych dla zdrowia. Do tego może być stosowany przy każdego typu skórze, jak również korzystnie oddziałuje na skórę przygotowywaną do wykonania kolejnych zabiegów kosmetycznych. Kto powinien skorzystać z licznych właściwości tego zabiegu?

Wskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego

Jak w przypadku wielu innych zabiegów, także w przypadku peelingu kawitacyjnego, istnieją pewne wskazania do jego wykonania. Z pewnością z właściwości tego zabiegu skorzystać powinny osoby ze zmęczoną skórą wymagającą regeneracji, skórą przetłuszczającą się, pełną rozszerzonych porów czy zaskórników. Peeling kawitacyjny będzie też dobrym rozwiązaniem dla osób od lat borykających się z trądzikiem pospolitym – zarówno tym zaskórnikowym, jak i grudkowym. Naprawdę warto!