Trening personalny z elektrostymulacją mięśniową (EMS)

Treningi mogą być różne – od tych bardzo ciężkich i długotrwałych, po te lżejsze i przyjemniejsze, w których uczestniczy się z prawdziwą radością. Mogą być grupowe i indywidualne – prowadzone przez trenera personalnego. I na tych ostatnich się skupmy. Bo teraz dzięki wykorzystaniu elektrostymulacji mięśniowej możliwość uzyskania wymarzonych efektów staje cię coraz bardziej realna! Poznajmy zalety tego rozwiązania.

Obfitość mięśni w pracy

Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że w naszym ciele podczas treningu pracować może nawet 9 partii mięśniowych. A to oczywista prawda dla doświadczonych trenerów personalnych. Ci wiedzą, w jaki sposób pobudzić wszystkie mięśnie do pracy, by finalnie podczas treningu EMS nasze ciało działało niczym prawdziwa machina skutecznie rozprawiająca się z tłuszczem. A na efekty działania treningu ni trzeba czekać zbyt długo – mowa o spaleniu nawet 800 kalorii w ciągu zaledwie 20 minut – te liczby robią wrażenie!

Dobra kondycja? Nieobowiązkowa

Mogłoby się wydawać, że aby spalić tak dużo kalorii w tak krótkim czasie niezbędne jest posiadanie dobrej kondycji fizycznej. Nic bardziej mylnego. Trening personalny EMS skupia się na wykorzystaniu maksymalnej pracy elektrostymulatora. A nawet to nie jest trudne, jeśli korzystamy z dobrze dopasowanej kamizelki bez żadnych kabli, wyposażonej wyłącznie w doskonałej jakości elektrody? Metoda szybkiej utraty nadprogramowych kilogramów spodoba się także i tym, którzy zaliczają się raczej do grupy treningowych leniów. A takich jest naprawdę sporo! Odkąd jednak można wykorzystać potencjał drzemiący w treningach EMS – także na te lenie znajdzie się dobry sposób.

Trening EMS to nie wszystko

O tak dużej skuteczności treningu EMS nie można byłoby mówić, gdyby nie odpowiednie wsparcie jego działania. Mowa oczywiście o wsparciu zbilansowaną, optymalnie dopasowaną dietą, rezygnacji z niezdrowych głodówek czy systematycznym nawadnianiu organizmu. Bez tych czynników wspierających nawet najlepszy trening EMS nie przyniesie wymarzonych i tak wyczekiwanych skutków.