Z jakiego drewna warto zamówić schody?

Drewno na schody wewnętrzne to surowiec wybierany niezwykle często i szeroko polecany przez dobrych producentów z branży. Nie ma w tym nic dziwnego – drewno uznawane jest bowiem za materiał niezwykle wytrzymały, a przy tym i elegancki oraz ciepły. Warto wiedzieć jednak, z jakiego rodzaju drewna schody najlepiej opłaca się wybrać. Inwestycja w zakup schodów musi być przecież dobrze przemyślana – to inwestycja na lata!

Drewno idealne na stopnie schodów

Za najbardziej eksploatowaną część schodów wewnętrznych uznaje się ich stopnie. Warto więc decydować się na ich wykonanie z twardego drewna drzew liściastych. Spośród jakich gatunków możemy wybierać? Będzie to z pewnością drewno dębu, jesionu oraz buku. Dużo rzadziej poleca się wybór drewna brzozowego, wiśniowego lub klonowego. Na naszym polskim rynku jednak dużą popularnością cieszą się także takie rodzaje drewna, jak drewno egzotyczne: wenge, mahoń, jesion skandynawski czy jatoba. Ich wyróżnikiem i cechą charakterystyczną w zestawieniu z drewnem rodzimym pozostają mocne kontrasty oraz niezwykle wyrazista kolorystyka.

Warto barwić drewno

Rodzime gatunki drewna na schody wybierane są również bardzo często. Także przez tych inwestorów, którzy marzą o kolorowych schodach wewnętrznych. Jak mogą to osiągnąć? Barwienie drewna jest dość powszechnie stosowaną techniką – z pewnością warto więc się nią zainteresować i zamówić wymarzone schody, wybierając właśnie rodzime gatunki drewna, a następnie je barwić.

Profesjonalne wykonanie to podstawa

Wysokiej klasy fachowcy z branży czy producenci cieszący się dużą renomą, polecają swoje specjalistyczne usługi wszystkim tym, którzy szukają drewnianych schodów wykonanych po mistrzowsku. Warto zaznaczyć więc, że do wykonania schodów wewnętrznych nie poleca się raczej miękkich gatunków drewna, takich jak rodzima sosna czy świerk, jak również zagranicznych gatunków typu anegre i meranti. Szukając dobrego wykonawcy schodów, dobrze jest celować w polecane i szeroko polecane usługi od tych najlepszych. Taka inwestycja się w pełni opłaca!